SPALIO 2 -OJI ŠILUTĖS KRAŠTE

Socialdemokratai Rusnėje - S. Šeputis, A. Butkevičius, A. Balčytis ir A. 2015 m. spalio 2 d. Šilutės rajone lankėsi Seimo narys Artūras Skardžius. Tądien Lietuvoje minėta Policijos diena, tad Seimo narys pirmiausia užsuko į Šilutės policijos komisariatą. Pasveikinti policijos pareigūnų profesinės šventės proga atvyko Šilutės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algirdas Balčytis, Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis. A. Skardžius drauge su rajono vadovais ir socialdemokratų partijos atstovais policijos kolektyvui įteikė dovanų, padėkojo už gerą tarnybą, palinkėjo sėkmės einant atsakingas pareigas ir pabendravo prie kavos puodelio. Seimo narį domino policijos darbo rezultatai, kalba pakrypo apie Savivaldybės parūpintų vaizdo stebėjimo kamerų, įrengtų Šilutėje, naudą. Pareigūnai pasidžiaugė, kad užfiksuoti vaizdai mieste esą naudingi – labai pasitarnavo aiškinantis vieną eismo įvykį, kai pėstįjį, ėjusį per gatvę, ištikęs epilepsijos priepuolis. Jeigu ne vaizdo įrašas, ko gero, į eismo įvykį patekusio vairuotojo laukė rimti nemalonumai. Vaizdo įrašai buvę naudingi ir atliekant kitus tyrimus.

Vėliau A. Skardžius dalyvavo Savivaldybėje surengtame pasitarime dėl žuvininkystės, žvejų reikalų, Žuvininkystės įstatymo pataisų ir žuvininkystės vietos veiklos grupių, kurios rengs strategijas, jas įgyvendins gaudamos Europos Sąjungos fondų paramą. Pokalbyje dalyvavo rajono vadovai,  žemės ūkio ministerijos atstovai, atvyko ministro pavaduotoja Lina Kujalytė. Šilutės rajono žuvininkystės įmonių asociacijos „Lampetra“ nariai, žvejai išsakė savo pageidavimus, pasiūlymus. Diskusija užtruko gerokai ilgiau negu buvo paluota.

Po pietų Rusnėje vyko iškilmės, skirtos indo Mahatmos Gandžio ir  jo bendraminčio, bendražygio Hermano Kalenbacho, kilusio iš šio krašto, paminklui atidengti. Sulaukta gausybės svečių iš Indijos, indų studentų, studijuojančių Lietuvoje, žydų bendruomenės atstovų. Sveikino Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, kalbėjo diplomatai, žydų kilmės H. Kalenbacho giminaičiai ir šių iškilių asmenybių draugyste besidomintys žmonės. Šis atidengtas paminklas jau gavo pavadinimą: tai Indijos ir Lietuvos draugystės simbolis.

Vakarop Seimo narys A. Skardžius ir mero pavaduotojas A. Balčytis vyko į Šilutės pirmą gimnaziją, kurioje vyko M. K. Čiurlionio provaikaičio pianisto profesoriaus Roko Zubovo koncertas – susitikimas. Pilnutėlėje gimnazijos aktų salėje susirinko tikras Šilutės kultūros elitas: pedagogai, pedagogai senjorai, verslininkai, bankininkai, gydytojai, įvairių įstaigų, organizacijų vadovai, atstovai, buvo rajono Tarybos narių, gimnazistų. Seimo narys A. Skardžius pirmiausia paminėjo, kad gimnazijoje lankosi artėjant Mokytojų dienai – ypatingai šventei. Tad gimnazijos kolektyvui įteikė dovaną – M. K. Čiurlionio paveikslo „Vyčio etiudas“ reprodukciją, direktorei Laimai Spirgienei – puokštę gėlių. Dovana labai tiko ir koncertui – susitikimui, kurį A. Skardžius pavadino tikra meno pamoka, surengta po mokyklos stogu. M. K. Čiurlionio muzika ir ekrane vienas kitą keitę nutapytų paveikslų vaizdai, R. Zubovo komentarai ir paaiškinimai susirinkusiesiems buvo tarsi išskirtinė pamoka. Nors A. Skardžiaus laukė kelionė į Vilnių, Seimo narys nepaliko salės nesibaigus koncertui – susitikimui, kartu su visais atsistojęs plojo talentingajam pianistui P. Zubovui, kuris, sulaukęs nuoširdaus jo talento gerbėjų dėmesio, ir pasibaigus susitikimui dar paskambino vieną kūrinį. Gėlių buvo daug. A. Skardžius šia proga irgi padėkojo svečiui ir įteikė puokštę rožių.

Nuotraukose akimirkos iš renginių ir susitikimų Šilutės krašte: 2015-10-02, RusneJPG DSCF0840 DSCF0831 DSCF0839 DSCF0840 DSCF0864 DSCF0868 DSCF0870 gimnazijoje paminklo atidengimas Rusneje IMGP0303 Silute, su zveju atstovais paminklo atidengimas Gandziui ir Kalenbachui IMGP0341