Seimo narys Artūras Skardžius dalyvavo Šilutės miesto šventėje

Silutes sventeje 2015-05-30 Gegužės 30 d., šeštadienį Seimo narys Artūras Skardžius lankėsi Šilutės miesto šventėje, kuri surengta jau 24 –tą kartą. Miestas minėjo  504 – ąjį gimtadienį. Šventė šįkart pavadinta „Kožna žuvis turi savo žuvininką“.

Jau nuo ankstaus ryto Šilutės miesto centrinė Lietuvininkų gatvė buvo skirta amatininkams bei miestelėnams. Čia galima buvo nusipirkti visko, ko širdis geidžia, tad gatvę užplūdo šilutiškiai ir jų svečiai. Ši gatvės atkarpa buvo skirta tik pėstiesiems. Saulėtą rytą vidury dienos pakeitė trumpas lietus, tačiau popietę vėl švietė saulė. Sulaukta gausybės svečių.

Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų orkestras paskelbė šventės pradžią. Į sceną pasveikinti miestelėnų buvo pakviesti Seimo nariai, tarp jų ir A. Skardžius, taip pat atvykę Klaipėdos rajono, Jurbarko ir Pagėgių merai, kiti svečiai iš Vilniaus, Šilutės partneriai iš Latvijos, Lenkijos ir Rusijos. Seimo narys A. Skardžius, sveikindamas susirinkusiuosius, pasidžiaugė įspūdinga švente, palinkėjo visiems geros nuotaikos ir malonių įspūdžių. Paskelbus šventės pradžią, garbūs svečiai buvo pakviesti prie rekonstruoto ir įspūdingai atrodančio H. Šojaus dvaro, kuriame jau kuriasi Šilutės muziejus. Perkirpta simbolinė juosta – H. Šojaus dvaras atidarytas. Šia proga kalbėjęs Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis padėkojo ir Seimo nariui A. Skardžiui už rūpinimąsi ir pagalbą, kad šis dvaras būtų sutvarkytas. Mat dvaro rekonstrukcija truko keliolika metų…H. Šojaus dvaro menėje Mažosios Lietuvos regiono savivaldybių merai iškilmingai pasirašė kultūrinio bendradarbiavimo sutartį. Po to visi svečiai buvo pakviesti į ekskursiją po dvaro menes.

Po ekskursijos svečiai ėjo centrine miesto Lietuvininkų gatve – bendravo su miestelėnais, domėjosi amatininkų kūriniais, o Šilutė skambėjo: vyko koncertai, „Žuvininkų jomarkas“, į sceną kopė įvairaus amžiaus muzikantai, dainininkai, šokėjai. Svečių būryje Seimo narį A. Skardžių per Šilutę lydėjo ir keletas socialdemokratų. A. Skardžiui teko dažnai sustoti, nes šilutiškiai nuolat sveikinosi, kalbino ir spaudė ranką, turėjo ir ko paklausti bei palinkėti. Šilutės ir Pagėgių krašto žmonių į Seimą tiesiogiai išrinktas A. Skardžius per beveik trejus metus apygardoje tapo populiarus: žmonės nuolat kreipiasi pagalbos, turi pasiūlymų, kviečia į šventes. Parlamentaro  pagalba ir nuolatinis rūpinimasis Šilutės kraštu jau davė lauktų rezultatų. Štai pagaliau užbaigtas tvarkyti H. Šojaus dvaras, statoma Vydūno gimnazijos sporto salė, Šilutėje – dvi europietiškos sporto aikštelės, rengiamas Šilutės kultūros ir sporto centro techninis projektas, pamažu juda dešimtmečius laukiamos estakados kelyje Šilutė – Rusnė reikalai, Rusnė netrukus turės mažųjų laivų prieplauką ir kt. Šilutės rajono savivaldybės vadovai neretai ir viešai pasako, kad paminėti ir kiti darbai be Seimo nario socialdemokrato A. Skardžiaus pagalbos vargu ar būtų padaryti. Įprasta, kad, atvykęs į Šilutę, Seimo narys A. Skardžius visada pabendrauja su Savivaldybės vadovais, domisi bei aptaria projektus, finansavimo galimybes, net apžiūri, kaip vyksta pradėtų objektų statybos. Seimo narys įsitikinęs, kad tik tvirtus ryšius palaikant su Šilutės krašto bendruomene – nuo eilinio žmogaus iki tarybos nario ir miesto mero,  galima ne tik tiksliai įvertinti problemas, bet ir jas sėkmingai spręsti.  Šventinį šeštadienį Artūras Skardžius  taip pat priėmė Šilutės gyventojus, kurie kreipėsi pagalbos su prašymais. Šiltai pabendravo su rajono socialdemokratais.

Nuotraukoje:  Šilutės muziejuje muziejuje 2015-05-30