Seimo narys A. Skardžius susirūpino: Šilutės r. socialiniai darbuotojai nesijaučia saugūs

DSCF1307 Lapkričio 13 d. Seimo narys Artūras Skardžius lankėsi Šilutės rajone. Jau pusę dešimtos Šilutės centre, Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pastato kieme, būriavosi svečiai, į rikiuotę stojo ugniagesiai gelbėtojai. Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, kiti svečiai ir Šilutės r. vadovai susirinko pasidžiaugti, kad čia pradėta statyti beveik 1,5 milijono eurų vertės pastatas, kuriame įsikurs Šilutės prišgaisrinės gelbėjimo tarnybos adminisitracija, bus įrengta kitų būtinų patalpų, garažų. Statybvietėje įbetonuota kapsulė su raštu ateities kartoms. Seimo narys A. Skardžius, kalbėdamas iškilmių proga, labai džiaugėsi tuo, kad ir ugniagesiai pagaliau turės geras darbo sąlygas.

Po iškilmių ceremonijos Artūras Skardžius drauge su Šilutės r. savivaldybės vicemeru Algirdu Balčyčiu išskubėjo į Šilutės seniūnijos pastatą – čia esančioje salėje buvo minima Pasaulinė diabeto diena ir Šilutės klubo „Diabetas ABC“ veiklos 25 metų sukaktis. Nuo 1991 metų klubui vadovauja Aldona Vytienė. Moteris su dėkingumu pristatė Seimo narį A. Skardžių, kuris kartu su kitais rajono socialdemokratais yra šio klubo rėmėjas. Seimo narys šventės proga įteikė sveikinimą ir gėlę. Su šiuo klubu bendraujanti gydytoja salėje darė tyrimus, tad pakvietė ir A. Skardžių duoti lašelį kraujo tyrimui atlikti. Netrukus medikė pasakė, kad Seimo nario kraujo tyrimas tiesiog idealus, diabetas negresia.

Po pietų Seimo narys su vicemeru A. Balčyčiu vyko į Kintus, kur atidarytas Kintų mokyklos daugiafunkcis centras. Buvę labai apleisti kultūros namai dabar jaukūs, šviesūs, čia vyksta koncertai, bendruomenės šventės, repetuoja įvairaus amžiaus muzikantai, daininkai, šokėjai. Sulaukta svečių iš panašių centrų kitose Lietuvos savivaldybėje. Jų atstovai pristatė saviškių daugiafunkcių centrų veiklą ir linkėjo kintiškiams, kad jų centre gyvenimas virtų ir kunkuliuotų. Seimo narys A. Skardžius pasveikinto Kintų bendruomenę, mokyklą jau turint gražų centrą ir po jo stogu išvakarėse įkurtuves atšventusiai Kintų bibliotekai padovanojo knygų.

Po žudynių Kražiuose, kur nuo alkoholiko rankos mirė socialinė darbuotoja, Seimo narys pageidavo susitikimo su Šilutės r. socialiniais darbuotojais. Į tokį susitikimą susirinko vienuolikos rajono seniūnijų socialiniai darbuotojai, socialines paslaugas teikiančių įstaigų vadovų, atstovų. Dalyvavo Šilutės policijos komisariato prevencijos poskyrio viršininkas Audrius Lukošius. Visi pritarė, kad gydymas nuo alkoholizmo turėtų būti priverstinis. Šilutės rajonas Lietuvoje išsiskiria dideliu sergamumu tuberkulioze. Kol asmeniui nediagnozuota ši liga, priverstinis išvežimas gydytis jam negersia. Seimo narys teiravosi, kaip socialinės darbuotojos elgiasi pastebėję, jog globojamoje šeimoje esama galimai sergančių asmenų. Moterys konkretaus atsakymo neturėjo, tik priminė, jog gyventojų sveikata privalu rūpintis visų pirma medikams, o grėsmė užsikrėsti tuberkuliose jų darbe yra reali. Dažnai į girtaujančias šeimas moterys eina po vieną – pavojinga, baisu. Priemonių apsiginti neturi. Kaip tokioje situacijoje saugiausia elgtis, nežino. Seimo narys teiravosi, gal patarimų joms turėtų policija. A. Lukošius patikino: mielai galėtų pagelbėti, pamokyti, tačiau elektrošoko prietaisų socialinės darbuotojos turėti negali – juos naudoja tik policijos pareigūnai. A. Skardžius pasigedo tikslių pareigybių aprašymų, kur būtų fiksuotos būtent socialinių darbuotojų funkcijos, neaišku ir dėl darbuotojų draudimo nuo nelaimių, tai esąs darbdavio reikalas, socialinių darbuotojų saugumu pirmiausia privalo pasirūpinti Savivaldybė. Socialinių darbuotojų atlyginimai yra maži, kai kurios šį rizikingą darbą dirbančios moterys gauna vos daugiau už minimalią algą.

Šiais metais Šilutės policija gavo 789 pranešimus apie smurtą artimoje aplinkoje, pernai per tą patį laiką pranešimų buvo 584. Policijos atstovas A. Lukošius teigė, kad pradėti tik 136 ikiteisminiai tyrimai, daugybė kitų iškvietimų buvę tik smurtaujančiam šeimos nariui pagąsdinti. Tad policija nuolat skuba į pagalbos prašančiųjų namus, socialiniams darbuotojams gali padėti, jeigu yra būtinybė, tačiau negali kiekvienos darbuotojos lydėti į girtaujančių asmenų šeimas.

Po šio susitikimo Seimo narys A. Skardžius bendravo su rajono meru V. Laurinaičiu, mero pavaduotoju A. Balčyčiu, Savivaldybės administracijos direktoriumi Sigitu Šepučiu. Besikeičiant nuomonėmis buvo  išsakyta kritikos Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjui Alvidui Šimelioniui, kilo abejonių, ar taip turi dirbti šis skyrius.

17 val. Šilutės kultūros ir pramogų centre pagerbtas „Lietuvininkų vilties“ premijos laureatas Andrius Sirtautas, Šilutės r. vaikų meno mokyklos dailės mokytojas, kartu su vaikais ir jaunimu kuriantis įvairius darbelius ir puošiantis Šilutės miestą. Seimo narys A. Skardžius laureatui įteikė puokštę gėlių. Ši premija skiriama kasmet Tarptautinės jaunimo dienos proga, įvertinami jauni garsūs asmenys arba suaugusieji, išskirtinai dirbantys su vaikais ir jaunimu.

Akimirkos iš renginių ir susitikimų: DSCF1169 P1270959 DSCF1249 P1270863P1270731 DSCF1306 DSCF1271 P1270701 DSCF1301