Seimo nario penktadienis Šilutėje

DSCF3227 2016 metų gegužės 13 d. Seimo narys Artūras Skardžius lankėsi Šilutėje: priėmė ir konsultavo gyventojus, iš anksto pageidavusius susitikti. Šilutės „Žalgirio“ kolektyvinio sodo atstovai vėl teiravosi, ką daryti, kai žemė permirkusi, matyt, dėl statybų suniokoti melioracijos įrenginiai. Seimo narys A. Skardžius, šįkart kartu su žemės ūkio viceministru Albinu Ežerskiu išklausė gyventojus, po to pokalbyje dalyvavo ir Savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus už melioraciją atsakinga specialistė. Sodų savininkai nusiteikę prisidėti prie darbų, turi šiek tiek lėšų, sutarta susitikti Kaimo reikalų skyriuje, suderinti turimus dokumentus, žemėlapius ir bandyti nustatyti, kur yra rinktuvai, kur gali slypėti vandens nepratekėjimo vieta. Po to galima kasti, valyti. Seimo narys A. Skardžius pažadėjo domėtis, kuo baigsis toks bendras darbas.

Tądien  A. Skardzius kartu su Savivaldybės atstovais apsilankė privačiame Vaikų užimtumo centre „Diena kitaip“ . Šio centro direktorė Irena Domarkienė pageidavo susitikti su Seimo nariu A. Skardžiumi, Savivaldybės administracijos direktoriumi Sigitu Šepučiu, rajono Tarybos nariu Algiu Bekeriu, nes turi norą įsteigti Dienos centrą vaikams iš socialinės rizikos šeimų, galbūt ir kurčnebylių šeimų sveikiems vaikams, kuriems reikėtų padėti paruošti pamokas. Norinčių jau yra. Šilutė turi 1 tokį centrą su galbūt 25 vaikais, tačiau to mažai. Šilutės rajonas minimas tarp menkiausią tokių centrų skaičių turinčių savivaldybių. Šimtui socialinės rizikos šeimų vaikų Lietuvoje vidutiniškai tenka 34 centrus lankantys vaikai, kai kuriose savivaldybėse – net 70. Šilutės rajonas minimas kaip blogiausiai pasirūpinęs tokiais vaikais. Verslininkė akcentavo, kad tą vieną centrą Šilutėje, kuris priklauso Šilutės socialinių paslaugų centrui, išlaiko valstybė, savivaldybė, gaunama lėšų iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Yra ir etatų. O štai dabar turimą Vaikų užimtumo centrą verslininkė įsteigė ir viską jame parūpino pati, jokios paramos nėra gavusi. Tad jeigu kurtų Vaiko dienos centrą, pageidautų, kad prisidėtų Savivaldybė, valstybė, ministerija. Sutarta, kad tokius sprendimus gali priimti Šilutės rajono savivaldybės taryba, kuri yra dėmesinga socialinėms reikmės, galbūt ir šiuo atveju palaikys verslininkę.

Pavakare Seimo narys dalyvavo jau 10 kartą surengtoje „Pamario ožkų“ humoro šventėje, kuri tradiciškai skirta Spaudos dienai, tačiau šis renginys skirtas kartą per metus suvienyti ir priversti nusišypsoti rašančiuosius žiniasklaidos bei daug kalbančiuosius politikos, verslo žmones. Tai daug juoko dovanojantis pavakarojimas prie vaišių stalo su muzika, draugais ir priešais, kurie tą pavakare irgi nusišypso. A. Skardžius su Šilutės socialdemokratais pasveikino Pamario ožkų“ nominacijų kūrėją, scenarijaus autorių ir visų išdaigų sumanytoją, vietos televizijos laidų vedėją ir kūrėją, poetą ir dainų autorių Marijų Budraitį. Juk „Pamario ožkos“ – jau dešimtosios, tad jubiliejinės. Socialdemokratiškai paženklintas simbolinis suvenyrinis mikrofonas – tai viena dovanos dalis. Kita – iš žvejų tinklo, suverto ant raudono kaspino, Marijui teko „ožkų“ ganytojo skraistė, papuošta dešimčia džiovintų žuvų (tačiau ne ožkų, nors net Pamario krašte ne visi žino, kad ožka – tai žuvis), po dešimtį žvejybos priemonių, barškanti nuo gausybės prikabintų kriauklių. Tikėtina, kad tinklo skraistė padės Marijui ir ateity sėkmingai žvejoti ožkas, o mikrofonas… Pamario krašte juokaujama, kas Šilutė – be Marijaus, kas Marijus – be mikrofono… Juk nebūtų nei „Pamario ožkų“, nei taip pavadinto ilgo vakaro, kuriame juokas gydo, išgarina pyktį ir leidžia atitrūkti nuo kasdienių darbų.

Šilutės krašto verslininkai „Pamario ožkų“ balių ir šįkart praturtino rūkytais šamais ( po vieną dovanų gavo renginio organizatoriai M. Budraitis, „Pamario“ laikraščio redaktorius Petras Skutulas, „Šilutės naujienų“ laikraščio redaktorė Skirmantė Galvydė ir UAB „Šarūno reklama“ savininkas Šarūnas Stancikas, o visiems, gausiai susirinkusiems, teko 10 kg. rūkytas šamas. Buvo dainų, muzikos, juoko.

Penktadienio akimirkos: DSCF3230 DSCF3231 DSCF3233 DSCF3239