Seimo nario Artūro Skardžiaus penktadienis Šilutėje

2015-04-17 Silute su Balcyciu  Balandžio 17 d., penktadienį, Seimo narys Artūras Skardžius lankėsi Šilutės rajone. Apie parlamentaro atvykimą į Šilutę ir gyventojų priėmimą bei kitus tos dienos susitikimus buvo iš anksto paskelbta trijuose vietos laikraščiuose. Savo biure susitikęs su gyventojais A. Skardžius aptarė įvairiausius klausimus. Trys gyventojai atvyko prašyti Seimo nario pagalbos tvarkant jų žemės reikalus. Vyras iš Rusnės skundėsi netekęs 33 arų žemės, kur sodindavo daržoves. Vyras iš Vilkyčių klojo ant stalo dokumentus ir aiškėjo, kad kažkur dingo per 1 hektarą turėtos žemės. Pora gyventojų skundėsi, kad turėtas žemės sklypas dabar turi ir antrą savininką, neva šį sklypą anas iš kažko nusipirkęs… Aiškintis šių reikalų buvo pakviestas Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Šilutės skyriaus vedėjas Artūras Juočas. Sutarta, kad į visus gyventojų paklausimus dar bus gilinamasi atskirai, vėliau Seimo narys apie tai bus informuotas. Pora rajono gyventojų Seimo nariui perdavė prašymus, vienas iš jų susijęs su įstatymo pataisa. Dvi moterys su A. Skardžiumi aptarė jų verslo reikalus, tiesiog norėjo patarimo, paaiškinimo. Anot Seimo nario, priėmimuose niekada netrūksta interesantų, o daugiausia nusiskundimų ir neišspręstų probleminių situacijų  žemėtvarkos klausimais. Taip pat gyventojams kyla neaiškumų dėl privalomosios karo tarnybos.  Po gyventojų priėmimo Artūras Skardžius davė išskirtinį interviu vietos televizijai, bendravo su Šilutės rajono savivaldybės vadovais.

Vėliau parlamentaras vyko į Juknaičių seniūniją. Ilgametį Juknaičių seniūną Valentiną Dylertą pakeitė naujas seniūnas Alfredas Gaubys. Tad Seimo nario A. Skardžiaus, rajono mero pavaduotojo Algirdo Balčyčio susitikimas su beveik penkiasdešimčia vietos gyventojų buvo tarsi pirmasis seniūno susitikimas su savo seniūnijos žmonėmis. Juknaitiškiai nepatenkinti, kad gyvena parko statusą turinčioje gyvenvietėje, tačiau jai tvarkyti vietos valdžia skiria tiek pat lėšų, kiek ir kitoms seniūnijoms. Yra neaiškumų ir dėl mokesčių už šilumą: gyventojai įsirengę vietinį šildymą, o gauna sąskaitas mokėti nežinia už ką… Mero pavaduotojas A. Balčytis pažadėjo atvykti į Juknaičius su UAB „Šilutės šilumos tinklų“ atstovais bei viską išsiaiškinti vietoje.

Pašyšių kaimo bendruomenė jau daug metų prašo išasfaltuoti kelią per Tarvydų kaimą, bent jau tuos beveik 2 kilometrus per patį kaimą. Baisokas kelias veda į Leitgirių kaimą. Juknaičių Akmenų gatvės dalis tapo tokia duobėta, kad nebeįmanoma važiuoti, be to, čia reikalingas apšvietimas ir kt. Tačiau viskas susiję su pinigais, o kelių priežiūrai ir tvarkymui šių metų valstybės biudžete pinigų labai sumažėjo, tą patį gali pasakyti ir Savivaldybė. Seimo narys gyventojams priminė, kad valstybės saugumas yra visų svarbiausia, nes būtent dėl to sumažinta lėšų keliams, gatvėms tvarkyti, asfaltuoti. Tačiau išeičių yra: galima pasinaudoti europine parama, o kelias per Tarvydus būsiąs asfaltuojamas šių metų pabaigoje ar kitų pradžioje.

Po susitikimo Seimo narys A. Skardžius, mero pavaduotojas A. Balčytis, seniūnas A. Gaubys kartu su Šilutės socialinių paslaugų centro direktore Rasa Jakiene apžiūrėjo, kaip įsikūrę ir gyvena žmonės Juknaičių savarankiško gyvenimo namuose.

Nuotraukose: susitikimo su Juknaičių seniūnijos gyventojais vaizdai ir apsilankymas Juknaičių savarankiško gyvenimo namuose.

2015-04-17 susitikimai 2015-04-17 Silut 2015-04-17 Silute 2015-04-17 siluteje su gyventojais