Seimo LSDP frakcijos narių B. Vėsaitės ir A. Skardžiaus spaudos konferencija „Kodėl opozicija niršta dėl mažėjančių dujų kainų?“

spaudos konferencija 2014-06-18  2014-06-18 Vesaites ir Skardziaus  Pagaliau susiderėjusi su „Gazprom“ dėl 331 mln. litų kompensacijos už dujas Lietuvos Vyriausybė galėjo paskelbti Lietuvos vartotojams nuridenanti nuo jų pečių daugiausiai už dujas Europoje mokančiųjų naštą. Jau suskaičiuota, kad buitiniams vartotojams dujos atpigs 23 proc., kitiems dar skaičiuojama, bet kai kuriais atvejais dujos bus pigesnės iki 30 procentų. Tai šiandien Seime vykusioje spaudos konferencijoje „Kodėl niršta opozicija dėl mažėjančių dujų kainų?“ kalbėjo Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos narys, ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotojas Artūras Skardžius.

Pasak Seimo LSDP frakcijos narės Birutės Vėsaitės, šie faktai iškart sukėlė triukšmą opozicijos gretose. Konservatoriai paskelbė apie savo įtarimus, neva, už suderėtas kompensacijas Lietuva atsiims pretenzijas koncernui „Gazprom“ Stokholmo arbitraže. Į Seimą iškviestas Premjeras Algirdas Butkevičius turėjo tikinti parlamentarus, kad įtarimai nepagrįsti.

„Kodėl taip niršta opozicija? Ar vėl siekiama aukščiausių dujų kainų ir toliau plėšikauti iš vartotojų kišenių? – spaudos konferencijoje retoriškai klausė Seimo narė Birutė Vėsaitė.  – Tačiau neadekvati opozicijos politinė reakcija į šios Vyriausybės pergalę derybose su „Gazprom“ labai silpnina Lietuvos pozicijas tarptautiniame arbitraže, apie kurį vis primena konservatoriai, nes kita besibylinėjanti – „Gazprom“ – pusė akylai seka įvykius bei politines nuotaikas Lietuvoje.“ – primena socialdemokratė B. Vėsaitė.

„Valstybinis interesas šiuo atveju turi būti aukščiau nei politikų konkurencija“, – patvirtina ir socialdemokratas A. Skardžius. Jis primena, kad valstybei jau buvo padaryta žala, kai konservatoriai sužlugdė Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo statybos projektą, dalyvaujant „Achemai“, prieš keletą metą ir pradėjo kurti naują projektą. „Išdava – Lietuva ligi šiol neturi SGD terminalo, o  atsakingieji neįvardyti. Tuo tarpu žala valstybei padaryta didelė. Dėl jos jau buvo kreiptasi į prokuratūrą. Deja, ir pareigūnai šiuo atveju elgiasi vangiai“, – piktinosi Seimo narys.

Nori nenori, kyla klausimas, ar konservatoriai dirba „Gazprom“, taip keldami triukšmą ir bandydami juodinti pagaliau pasiektą pergalę, susitariant dėl visiems Lietuvos žmonėms svarbių dujų kainos.