Seimo ekonomikos komiteto išvažiuojamasis posėdis į VŠĮ „Vilniaus metro“

Metro idejos paramos gr_0510Gegužės 14 d. įvyko išvažiuojamasis Seimo ekonomikos komiteto posėdis į VŠĮ „Vilniaus metro“ . Seimo ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotojas Artūras Skardžius yra ir Seimo metro idėjos paramos parlamentinės grupės pirmininkas.
Jau tris dešimtmečius vyksta diskusija dėl naujos visuomeninio transporto sistemos įdiegimo Vilniaus mieste. Įsikūrusi asociaciją „Metro sąjūdis“ vienija daugiau kaip šešis tūkstančius narių, tarp kurių yra mokslininkai, ekonomistai, teisininkai, inžinieriai ir politikai. Viešoji įstaiga „Vilniaus metro“ yra Tarptautinės viešojo transporto asociacijos (UITP) narė ir aktyviai dalyvauja šios organizacijos darbe.
Išvažiuojamojo posėdžio metu Seimo ekonomikos komiteto nariai susipažino su Metropoliteno koncepcija ir jos įgyvendinimo būdais, pristatyti atlikti įvairūs ekonominiai skaičiavimai bei parengta galimybių studija, kuri parodė, kad susisiekimo problemą Vilniuje išspręsti įmanoma tik sukūrus metropoliteną. Apsikeista nuomonėmis dėl Vilniaus metro idėjos įgyvendinimo, esamos būklės įvertinimo bei aptarta užsienio šalių, įdiegusių metropoliteno sistemą patirtis.
Ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotojas Artūras Skardžius pabrėžė, kad Vilniaus miesto darni veikla neįmanoma be metropoliteno ir patikino, kad artimiausiu metu Seimo ekonomikos komiteto posėdyje planuojama baigti svarstyti Metropoliteno koncesijos įstatymo projektą. Parlamentaras įsitikinęs, kad šio įstatymo priėmimas atvers galimybes Vyriausybei pradėti dialogą su potencialiais investuotojais.