Rugsėjo 1-oji Šilutėje: pedagogai senjorai ir padėkojo, ir patarė

Vyduno_3 Rugsėjo 1-ąją į Šilutę atvykęs Seimo narys Artūras Skardžius Mokslo ir žinių dienos proga pasveikino Vydūno gimazijos ir Šilutės r. vaikų meno mokyklos bendruomenes, pagerbė pedagogus senjorus.  Parlamentaras dalyvavo Vydūno gimnazijos iškilmėse, kai pavasarį abiturientams įteikti brandos atestatai. Šią rugsėjo 1-ąją paskutinius mokslo metus gimnazijoje pradeda jau kitas labai gausus abiturientų būrys. Mokslo ir žinių dienos proga surengtoje šventėje, kuri prasidėjo sugiedojus Lietuvos himną, gimnazijos direktorė M. Stirbienė pasidžiaugė, kad pernai buvo 444 gimnazistai, šį rudenį susirinko 446. Šventės proga gimnazijos bendruomenę pasveikino A. Skardžius, rajono mero pavaduotojas Algirdas Balčytis ir Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Vydūno gimnazija garsi netradicinėmis šventėmis: šįkart ją jaunimas pradėjo vaidinimu, pristatyti visi abiturientai, atskirai grupėmis – dalykų mokytojai, gimnazijos vadovai, visi kiti čia rūpestingai dirbantys žmonės. Iš kartais salėje pasigirdusių gausių plojimų galima buvo nuspėti – turi gimnazistai numylėtinių mokytojų, kuriuos sveikino ovacijomis. Po ilgų laukimo metų šalia Vydūno gimnazijos statoma sporto salė. Tuo rūpinęsis Seimo narys ne kartą lankėsi statybvietėje, nuolat bendrauja su gimnazijos direktore Marina Stirbiene, kitais vadovais, Savivaldybės vadovais, nes įkurtuvių salėje laukiama labai nekantriai. Galbūt ilgai laukti neteks, jeigu pradėtai sporto salei užbaigti pavyks gauti lėšų.

Pasibaigus šventei Vydūno gimnazijoje Seimo narys  nuskubėjo sveikinti senjorų. Švietimo pagalbos tarnyboje, kuriai vadovauja Judita Blinkevičienė, rugsėjo 1-ąją jau vienuolikti metai susirenka pedagogai senjorai. Ir šįkart prie staliukų su vaišėmis sėdėjo gausus būrys senjorų, ilgus savo gyvenimo metus dirbusių mokykloje. Su dovanomis juos pasveikino Seimo narys A. Skardžius ir mero pavaduotojas A. Balčytis, vėliau su tortu atvyko rajono Tarybos narė pedagogė Sandra Tamašauskienė, o dar vėliau – būrys mokinukų su mokytojomis iš Žibų pradinės mokyklos – kiekvienas senjorams dovanojo po gėlę. Anot J. Blinkevičienės, ši rugsėjo 1-osios susitikimo tema buvo obuolys: jo gydomosios savybės, kepiniai su obuoliais (jų buvo gausu ant staliukų), obuolys mitologijoje, tautosakoje. Esą įprasta susitikimą su senjorais paskirti vienai temai, o po to pasidžiaugiama sveikinimais, aplankomi senjorai namuose – ir šiemet vykta pasveikinti Aldonos Kalinauskienės, Marcelino Ignatavičiaus, kitų.

A.Skardžiaus ir A. Balčyčio pasveikinimas netrukus peraugo į politikų ir senjorų diskusiją – politikai norėjo išgirsti pastabų, pasiūlymų bei patarimų. Garsi pedagogė Dalia Žibaitienė pastebėjo: „O man norisi pasakyti ačiū, kad dirbate, stengiatės, žinome tai, nes vien negatyvas, vien kritika…“ Kiti senjorai irgi pasidžiaugė, kad sutvarkytas H. Šojaus dvaras, yra gražus uostas, daug padaryta Šilutės Naujakurių ir Darbininkų kvartaluose, naujas pėsčiųjų ir dviratininkų takas  iš Šilutės į Pagrynius, smagu pasivaikčioti pėsčiųjų taku palei Šyšą, čia dalis tako skirta dviratininkams, bet tokio tako labai reikėtų į Traksėdžius, į Grabupius. Dar reikėtų sudrausminti nesitvarkančius ir apsileidusius Vilų gatvės namų savininkus, išasfaltuoti duobėtas gatves ir kt. Senjorai nesužavėti apleista autobusų stotimi, gal vertėtų ir Autobusų parkui surasti kitą vietą. Turistų sulaukiama, o dviračių tako į Rusnę dar nėra. Seimo narys klausė senjorų nuomonės apie naują socialinį modelį, kad lengviau būtų atleisti iš darbo, kad teisingiau būtų atlyginama už darbą, kad garbaus amžiaus asmenys užleistų darbo vietas jauniems specialistams. Viena senjorė išsyk pasakė, kad jaunimas daugiau ir geriau dirbtų už ypač garbaus amžiaus asmenis, tačiau svarbu pasirūpinti ir oria senatve, didesnėmis pensijomis. Pastebėta, kad jaunimą iš Lietuvos vertina užsienyje, o gimtinėje neretai bijoma priimti į darbą jaunus ir protingus. A. Skardžius sutiko, tačiau priminė, kad pensijas galima didinti tik tam turint lėšų, tad jeigu verslas bus prispaustas, jis kelsis į kitas valstybes, tada ir pajamų į biudžetą mažės. Anatolijus Žibaitis patarė Seimui po apsisprendimo dėl socialinio modelio imtis emigracijos. Esą Gardamo seniūnijoje jau gal 100 tuščių namų, Gardamo bažnyčioje per metus pakrikštija gal 40 naujagimių, Juškaičių kaime, turėjusiame gal per 23 šeimas, beveik tuščia. „Nekvalifikuoti asmenys iš Lietuvos užsienyje rado vietą, o mes nors kvalifikuotų bedarbių specialistų mastą mažinkime“, – kalbėjo A. Žibaitis, priminęs, kad socialinis modelis susijęs su kultūra, ekonomika, švietimu, finansais ir dar daug kuo. Senjorai teigė, jog padaryta klaida leidus persikelti atgautą žemę, klausimų kelia, kaip radosi tiek milijardierių.

Pasibaigus diskusijoms Seimo narys išvyko pasveikinti Šilutės ir Pagėgių krašte leidžiamo laikraščio „Šilokarčema“ bendruomenės, mininčios savo veiklos 20 metų sukaktį. A. Skardžius ir A. Balčytis, sveikindami kolektyvą, palinkėjo kūrybinės sėkmės, klestėjimo ir leisti vis įdomesnį laikraštį.

Po to A. Skardžius vyko į Šilutės ligoninę, susitiko ir kalbėjosi su vyr. gydytoju Darium Steponkum ir vyr. gydytojo pavaduotoju Vytautu Žvirbliu. Bręsta ligoninių tinklo pertvarka, tad Seimo narys domėjosi, kas laukia regioninės Šilutės ligoninės. D. Steponkus padėkojo A. Skardžiui už nuolatinį rūpinimąsi šia įstaiga ir, aptarus situaciją, mielai sutiko diskusijas apie  Šilutės ligoninės ateitį pratęsti Vilniuje.

Giedrą ir šiltą  pavakarę A. Skardžius paskyrė „Pramogadieniui“ Šilutės senojo turgaus aikštėje, kur mielai bendravo su vaikais, jaunimu ir suaugusiais miestelėnais, čia susirinkusiais švęsti Rugsėjo 1-osios.

Nuotraukose akimirkos iš susitikimų:meno_mokykla_1 Vyduno_1 Vydono_2 meno_mokykloje_2Sil_karcemoj_1ligoninej