Pagerbė Šilutės mecenato Hugo Šojaus atminimą

DSCF2599 Penktadienį Seimo narys Artūras Skardžius lankėsi Šilutėje kur drauge su Pamario krašto bendruomene paminėjo miesto mecenato Hugo Šojaus 171-ąsias gimimo metines. Vidurdienį prie H. Šojaus kapo, kurį prižiūri Šilutės pirmosios gimnazijos jaunimas ir pedagogai, susirinko daug žmonių. Gausus būrys gimnazistų, jų folkloro ansamblis su vadove Giedre Pociene, vokiečių kilmės gyventojų bendrijos „Heide“ choras ir vadovas Valteris Matulis. Ant H. Šojaus kapo uždegta žvakelių, padėta gėlių ir pagarbiai prisiminti šios istorinės asmenybės nuopelnai.

Šilutės Hugo Šojaus muziejaus direktorė Roza Šikšnienė susirinkusiems priminė garsaus Šilutės mecenato biografijos detales. Seimo narys Artūras Skardžius kalbėjo, kad Šilutės dvarą valdė daug kas, tačiau kažkodėl kalbame apie vieną asmenybę, apie vieną žmogų. Kodėl? Esą tai aktualu ir jaunimui, kiekvienam, kuris teiraujasi, ką jam davė valstybė, bendruomenė? „Prisiminus garbingą Šilutės mecenato Hugo Šojaus veiklą ir gyvenimą, reikėtų klausti, ką mes davėme bendruomenei, gal dar po 170 metų mūsų ainiai irgi minės tuos, kurie dirbo ir daug davė savo kraštui nesitikėdami atlygio“, – kalbėjo Seimo narys, padėjęs gėlių ant H. Šojaus kapo.

Šilutės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algirdas Balčytis kalbėjo, kad tapo kiekvieno pavasario tradicija prisiminti H. Šojų ir pagerbti jo atminimą.  Šalia H. Šojaus kapo esančios Šilutės pirmosios gimnazijos direktorė Laima Spirgienė priminė, jog garsusis Šilutės mecenatas buvo žmogus, turėjęs tikslą padėti savo kraštui ir čia gyvenantiems žmonėms. Todėl ir dabar minime H. Šojų, kaip kilnų tikslą turėjusį ir jo siekusį žmogų. Evangelikų liuteronų Šilutės bažnyčios kunigas Remigijus Šemeklis sakė, jog žmogus turi ir gerų savybių, ir trūkumų. Jeigu kalbėtume tik apie gerus darbus, nenupieštume viso paveikslo. H. Šojaus laikais jo iniciatyvos patikę ne visiems, buvę nesutarimų su Verdainės kunigais. R. Šemeklis palinkėjo visiems principingumo siekiant gerų tikslų.

Tądien Šilutės H. Šojaus muziejuje buvo atidaryta senųjų fotografijų paroda „Šilokarčemos dvaro ir Šojų šeimos istorija“. Atvykusiam Seimo nariui A. Skardžiui, taip pat nedidelei grupelei šilutiškių  muziejaus vadovė R. Šikšnienė pristatė parodą, aprodė rūmus, kitas ekspozicijas, net iš spintos ištraukė ir pavartė storą albumą su senomis nuotraukomis – tai bendruomenės dovana H. Šojui 90-mečio proga.

Renginio akimirkos: DSCF2718 DSCF2667 DSCF2597 muziejuje DSCF2697 DSCF2667