Ožkos suplaukė į „Tikrų kleckų balių“

Pamario ozkos 2015 300x289 Gegužės 14-osios pavakarę Seimo narys Artūras Skardžius dalyvavo Pagryniuose , Jeronimo užeigoje vykstančioje humoristinėje šventėje.  „Pamario ožkų“ komisaras Marijus Budraitis paskelbė: jau devintą kartą Šilutė sulaukė tokios šventės, tradiciškai rengiamos Spaudos dienos proga. Į „Tikrų kleckų balių“ susirinkusi publika šiemet išsiskyrė svečių gausa ir įvairove.

Kokia tai ožka, priminė kvietimą puošusi žuvis, paverta iešmu su užrašu: Pamario ožka. Iš tikrųjų po žodžiu OŽKA iš pradžių būta užšifruota: originalių žurnalistų kūrybinė asociacija, Spaudos dienos proga šmaikščiai įvertinanti metų įdomiausius įvykius, politikus, jų poelgius bei kalbas. Tada vietos televizijos laidų kūrėjas Marijus Budraitis, atsitraukęs nuo eilėraščių rašymo, panyra į humoro gelmes. Devintųjų „Pamario ožkų“ baliuje buvo paskelbtos 9 šmaikščios nominacijos, pretendentai jas gauti bei nugalėtojai.
Kas alkanas juoksis? Tad po darbo į renginį sugužėję svečiai silkę su neluptomis virtomis bulvėmis, ragavo šaltienos, lašinių su raugintais agurkais, srėbė tikro rūgpieno, o netrukus ant stalų gulė karšti vėdarai, kugelis, cepelinai, menės centre ant tikros ugnies spirgėjo kiaušinienė su spirgais. Ne vienam taukai per barzdą varvėjo.
Tarp svečių – vietos valdžia ir politikai, verslo ir kitų sričių garsenybės. Kaip politikoje įprasta – keturi dideli stalai reiškė keturias dideles frakcijas. Anot „Pamario ožkų“ komisaro M. Budraičio, viską pasako frakcijų turtai. Bene ilgiausią stalą apsėdo frakcija, turinti Šilutės uostą, Rusnės salą, polderius, regioninę ligoninę, banką, baldų ir sūrių gamyklas, valdanti elektros ūkį ir t. t. Kita frakcija – įtakingiausia. Čia vietą rado Seimo nariai  – Artūras Skardžius,  Kęstas Komskis, tikri Tauragės, Pagėgių ir Neringos merai Sigitas Mičiulis, Virginijus Komskis ir Darius Jasaitis, šalia jų įsitaisė ir „tikras“ vietinis meras Vytautas Laurinaitis. Įtakingųjų frakcijoje dar buvo Vilkyškių pieninės generalinis direktorius Gintaras Bertašius.
Trečioji frakcija – ta, kurios esą bijo visos kitos: „Šilutės naujienų“ ir „Pamario“ laikraščių redakcijų, vietos televizijos ir „Šarūno reklamos“ kolektyvai kartu su bibliotekos damomis. „Mišrūnų“ frakcija turėjo Europos Parlamento narį Bronį Ropę, trumpam į vicemero postą vėl sugrįžusį Virgilijų Pozingų, autobusų parką, kredito uniją su visais kioskeliais, žemės ūkio mokykla ir … „Pamario“ orkestru. Vakaro kleckų grupė šįkart buvo garsieji „Sadūnai“.
Šį vakarą buvo išdalintos 9 nominacijos. „Metų sodininko“ nominacijos nugalėtoju tapo A. Jakas, nusprendęs į teisiamųjų suolą pasodinti V. Pozingį ir merą V. Laurinaitį už galimai netiesos sakymą per vietinę televiziją ir už tiesioginį medetkų sėklų platinimą ir jų populiacijos praplėtimą Pamario krašte artėjant rinkimams. Nugalėtojui teko žurnalo „Mūsų sodai“ prenumerata ir pundelis Vainute užaugintų ridikėlių. Nugalėtojui pavydėjo kiti dar trys pretendentai: rajono socialdemokratai ir jų lyderis Sigitas Šeputis, į Civilinės saugos skyriaus vedėjo kėdę pasodinę A. Gorodecką, „Šilutės krašto“ frakcija ir Šarūnas Laužikas. „Metų dirigentu“ paskelbtas socialdemokratų ateities rezervas Arūnas Pupšys, gana sėkmingai atliekantis pagrindinio dirigento partijoje funkcijas. Voką atplėšęs ir šį nugalėtoją paskelbęs Neringos tikras meras D. Jasaitis pripažino, kad Šilutės krašto politikai bus tikri profesionalai, atlaikę dvejus rinkimus galės pakonsultuoti ir neringiškius.
„Metų ekstrasensu“ nominuotas Steponas Kazlauskas.
Seimo narys Artūras Skardžius neparagintas apdovanojo renginio organizatorių  M. Budraitį  ir  paskelbė „Metų porą“. Tai – valdančiosios koalicijos idealusis mero Vytauto ir direktoriaus Sigito tandemas, kurio takoskyra neįsivaizduojama net didžiausio fantasto memuaruose. A. Skardžius palinkėjo Šilutei Alfredo ir Sigito tandemo.
Buvo ir kitokių dovanų. Visko buvo: ir „Sadūnų“ dainų, ir smagios muzikikės, ir geros nuotaikos, o juoko – už visus metus.