METŲ EKONOMIKOS FORUMAS‘14

Gruodžio 1d. Seimo ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotojas Artūras Skardžius dalyvavo svarbiausiame šalies ekonomikos forume, skirtame aktualiausiems 2014 metų ekonomikos klausimams aptarti.  Parlamentaras sakė, kad šių metų renginyje buvo aptarti galimi Lietuvos ir regiono ekonominės raidos scenarijai, bandyta atsakyti į klausimą: Lietuvos ekonomikos perspektyvos: niūrios ar optimistinės? Taip pat aptarta ES parama 2014-2020 metais: galimybės verslui. Dėmesys skirtas  teisiniam verslo reguliavimui, esamai ekonominei situacijai ir ateities perspektyvos Lietuvoje. Anot Artūro Skardžiaus, kiekvienais metais didėjantis forumo dalyvių skaičius rodo susidomėjimą, tuo pačiu iškelia ir esamas problemas, kurių tikrai netrūksta. „Ekonominę ir verslo padėtį Lietuvoje lemia tiek vidiniai, tiek išoriniai faktoriai. Šiais metais  eksportas į Europos sąjungos šalis mažėjo,  tarptautinė politinė situacija – Rusijos –Ukrainos geopolitinė krizė trukdė verslui. Verslininkai susidūrė su trukdymais eksportuoti gaminius į Rusiją ir Ukrainą. Nuostolius patyrė ir gamintojai ir vežėjai. Todėl susidariusi situacija reikalauja keisti požiūrį ir ieškoti naujų rinkų tiek Europoje, tiek už jos ribų. Problemų daug, todėl valstybė turi skirti didžiausią prioritetą ekonomikos skatinimui, o svarbiausia įsiklausyti į verslininkų lūkesčius“, – sakė Artūras Skardžius

Šių metų  renginyje pranešimus skaitė:   Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis, SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda,  finansų ekspertas Rimantas Rudzkis, NORDEA banko vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas, Ūkio , Švietimo ir mokslo ministerijų atstovai, taip pat užsienio svečiai.

Savo kalboje Ministras Pirmininkas 2014 metus pavadino nesibaigiančių ekonominių kliūčių metais. Tačiau pasidžiaugė, kad mažėja nedarbas, kad Vyriausybei pavyko įgyvendinti pažadą mažinti valstybinių institucijų skaičių, kad jaunimas grįžta į Lietuvą. Nors pramonininkų konfederacija perspėja apie katastrofišką demografinę padėtį mūsų šalyje. Anot Roberto Dargio, jaunimas išvažiuoja, Europos Sąjungos rinka neatsigauna, embargas, daug vežėjų problemų, verslo aplinka negerėja.  Pramonininkų konfederacijos prezidentas nepamiršo užsiminti ir apie SGD terminalą, kuris, anot jo, negarantuoja pigesnių dujų. Išreiškė priekaištus, kad daugiau rūpinamasi buitiniai klientais, o ne verslu, kuris yra didžiausias vartotojas. Pramoninikai siūlo liberalizuoti darbo santykius, užbaigti energetikos sistemos pertvarką ir reikalauja sustiprinti Ūkio ministeriją.