Lietuvos ir Baltarusijos forumas

Seimo ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotojas  Artūras Skardžius vyksta į Lydą (Baltarusijos Respublika), kur gegužės 27 d. dalyvaus 12-ajame Lietuvos ir Baltarusijos ekonomikos forume, skirtame aktualiausių abiejų šalių ekonominio bendradarbiavimo klausimų aptarimui. Šių metų forume ypatingas dėmesys bus skiriamas žemės ūkio, turizmo ir transporto temoms.

Ekonomikos forume laukiama Baltarusijos ekonomikos ministro Vladimiro Zinovskio dalyvavimo, taip pat numatomas žemės ūkį bei transportą kuruojančių institucijų vadovų ir atstovų dalyvavimas. Forume kaip ir kasmet aktyviai dalyvaus Lietuvos ir Baltarusijos verslo bendruomenės atstovai.

Seimo narys A.Skardžius forume dalyvaus Lietuvos pramoninkų konfederacijos kvietimu.

Baltarusija yra viena iš dešimties didžiausių Lietuvos prekybos partnerių: bendra prekybos apyvarta tarp Lietuvos ir Baltarusijos 2015 m. pasiekė 1,937 mlrd. eurų, o tai yra 4 proc. visos Lietuvos prekybos apyvartos bei 17 proc. prekybos apyvartos tarp Lietuvos ir NVS šalių. Per pastaruosius 5 metus prekybos apyvarta tarp šalių išaugo21 proc., Lietuvos prekių eksportas į Baltarusiją išaugo 28,5 proc., o tuo tarpu Baltarusijos eksportas į Lietuvą išaugo dukart. Lietuvos ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo su Baltarusija verslo taryba, įkurta 2012 m., skiria didelį dėmesį dvišalių santykių skatinimui ir plėtojimui