Dviejų dienų vizitas Šilutėje

DSCF0304 Rugsėjo 10d., pasibaigus Seimo rudens sesijos pradžios iškilmingam posėdžiui, Seimo narys Artūras Skardžius išskubėjo į Šilutę kur laukė iš anksto suplanuoti renginiai ir susitikimai.Šis dviejų dienų vizitas prasidėjo ir baigėsi didelėmis iškilmėmis ir gražiomis šventėmis – F. Bajoraičio viešoji biblioteka paminėjo 70-metį, „Šilutės baldų“ bendrovė – 125 metų sukaktį.

Rugsėjo 10 d. Seimo narys Artūras Skardžius dalyvavo Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos  70 metų minėjo renginyje. Jis sutapo su penktą kartą rengiamu literatūriniu rudeniu „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…“.  Šventės proga bibliotekos parodų salėje  atidaryta rašytojo, bibliotekininko, Klaipėdos Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos direktoriaus Juozo Šikšnelio paroda „Baibokai ir jų lazdos“. Su gražiu jubiliejumi  bibliotekininkus sveikino Seimo narys Artūras Skardžius, kuris įteikė Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus dovaną –  paveikslą   „Vyčio etiudas“ . Artūras Skardžius sakė: “ …šiandieniniame gyvenime bibliotekos atlieka svarbią misiją – buria bendruomenę, čia žmonės ateina ne tik knygų. Veikia būreliai, parodos, organizuojami renginiai. Tai vieta, kurioje žmonės randa atgaivą kultūros versmėse“.  Šventės vedantysis Marijus Budraitis perskaitė Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimą. Daug šiltų žodžių išsakė :  Šilutės rajono vadovai,  Kultūros ministerijos atstovai, kolegos bibliotekininkai iš Vilniaus, aplinkinių rajonų, kolegos iš Latvijos, kultūros darbuotojai, rajono verslininkai. Po šventinių sveikinimų dvi komandos sužaidė „Taip ir ne“, visi buvo pakviesti prie šventinio torto ir čia pat verslininkų šeimos kepamo avino. A. Skardžius pabendravo su žinomu krepšinio specialistu Robertu Kuncaičiu, kitais Šilutės verslininkais, švietimo, kultūros, nevyriausybinių organizacijų atstovais.

Rugsėjo 11 d. nuo pusės dešimtos iki 12val. A. Skardžius priiminėjo gyventojus Seimo nario biure Šilutėje. Iš anksto buvo užsiregistravę keli interesantai, o susirinko 14. Vieni prašė patarimo, kiti kėlė problemas, treti teikė siūlymus.  Šilutės priemiestyje gyvenanti šeima skundėsi, kad turi mokėti už bendrojo naudojimo patalpų šildymą, kai tose patalpose nėra net radiatoriaus. Kiti interesantai prašė pagalbos, kad būtų sutvarkytas kelias, kad kas finansiškai paremtų kolektyvą, pakviestą dalyvauti Prahoje vyksiančiame festivalyje, kad būtų keičiama tvarka ir kolegijas baigę specialistai, kaip ir kiti aukštąjį išsilavinimą turintys asmenys, nediskriminuojami galėtų dalyvauti konkursuose į valstybės tarnybą. Buvo interesantų, kurie prašė patarti, kaip susitvarkyti verslo, kitus reikalus.

Seimo narys susitiko su Šilutės ligoninės vyr. gydytoju R. Steponkumi, kuris jau rugsėjo 1 d. kėlė klausimus dėl rengiamos ligoninių tinklo pertvaros. A. Skardžius informavo, jog pakvietė sveikatos apsaugos ministrę Rimantę Šalaševičiūtę atvykti į Šilutę ir aptarti vyr. gydytojo keliamas problemas.  Be to, A. Skardžiui rūpi investicijos į ligoninę, nes jų čia labai reikia. Kol kas ligoninių tinklo pertvarka Šilutės regioninės ligoninės turėtų nepaliesti – čia liks visi skyriai.

Tądien Seimo narys domėjosi daugiabučių namų renovacija Šilutėje. Išankstinę informaciją apie susidariusią padėtį pateikė už tai atsakingas UAB „Šilutės šilumos tinklai“ direktoriaus pavaduotojas Vygantas Kamarauskas, kuris rugsėjo 11 d. lydėjo Seimo narį apžiūrėti vieno renovuoto ir 2 renovuojamų namų. Kartu vyko mero pavaduotojas Algirdas Balčytis, atsakingas už investicijas, UAB „Šilutės šilumos tinklai“ direktorius Algis Mykolas Šaulys, žurnalistai. Apžiūrėti 3 namai, pabendrauta su bendrijų pirmininkais, statybininkais, gyventojais. Šių namų gyventojai nesiskundė tik gyventojai prašė pagalbos, kad būtų sutvarkyti duobėti jų namų kiemai, kurie tikrai atrodo baisokai šalia renovuoto ar baigiamo renovuoti ir išgražėjusio namo. Apie tai kalbėta Šilutės r. savivaldybėje, kai aptarti renovacijos atėjo ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis, trumpam užsuko ir rajono meras Vytautas Laurinaitis. Gyventojai Seimo nariui pasidžiaugė, kad renovuotame name mažiau moka už šildymą, gyvena šilčiau, gražiau, o įmokos už renovaciją nėra didelės. Mero teigimu, namų kiemai tvarkomi pagal gerokai anksčiau darbo grupės sudarytą eilę. V. Kamarauskas prašė Seimo nario pasidomėti, kodėl Vyriausybės nutarimu  Nr. 1725 dėl renovacijos nuo spalio 1 d. perpus mažinama parama renovavimui administruoti, statybų techninei priežiūrai, techniniam projektui parengti. Kadangi sutartys jau yra sudarytos, minimoms renovacijos reikmėms būsią skiriama 50 proc. mažesnė lėšų suma, o kas padengs visą – teks papildomai rinkti iš gyventojų?

Rugsėjo 11-osios pavakarę A. Skardžius išskubėjo į Šilutės mažųjų laivų uostą kur rinkosi „Šilutės baldų“ darbininkai su šeimomis, buvę darbuotojai, svečiai. „Šilutės baldų“ įmonė paminėjo 125 metų veiklos sukaktį. Dabar ši bendrovė priklauso SBA koncernui. Sulaukta šio koncerno vadovybės atstovų. A. Skardžius šiltai pasveikino  „Šilutės baldų“ bendruomenę bei įteikė dovanų. Seimo narys šventėje pabendravo su dabartine bendrovės direktore Asta Dijokiene, kitais svečiais bei į šventę gausiai susirinkusiais šilutiškiais.

 Akimirkos iš renginių ir susitikimų: Bajoraicio b-kai 70 DSCF0295 DSCF0271 DSCF0353 DSCF0321 Su krepsinio specialistu R. Kuncaičiu Silutes baldai 125 Su verslininku A. Dikšu prie jo iškepto avino Prie renovuojamo namo jpg DSCF0272 DSCF0271