Diskutavo, domėjosi, sveikino

DSCF3883 Birželio 3d į Šilutę atvykęs Seimo narys Artūras Skardžius dalyvavo diskusijose su savivaldybės vadovais bei rajone apsilankiusia švietimo ir mokslo ministre Audrone Pitrėniene. Po to lankėsi Šilutės žemės ūkio mokykloje, kurioje – gražu: visos kertelės suremontuotos, sutvarkytos. Mokykla turi naują Žuvininkystės praktinio mokymo centrą Žemaičių Naumiestyje, tačiau ir pagrindinis mokyklos pastatas Šilutės priemiestyje, Pagryniuose, tarsi naujas ir iš išorės, ir viduje.  A. Skardžius jau ne kartą lankėsi Žuvininkystės praktinio mokymo centre, taip pat Šilutės žemės ūkio mokykloje. Šįkart čia vyko su ministre, meru. Mokyklos direktorius Algimantas Abromaitis yra iš tų vadovų, kurie dėl mokyklos, mokinių ir pedagogų stengiasi kiek išgali. Užtat įstaiga tarsi nauja, kolektyvas – sutelktas, rezultatai – geri. Seimo narys nuolat pastebi, kad Šilutės žemės ūkio mokykla yra viena iš geriausių Lietuvoje.

Po susitikimo su mokytojais Seimo narys skubėjo į Šilutės kultūros ir pramogų centrą, kurio salė buvo beveik pilna – visi susirinko pasidžiaugti Šilutės kredito unijos 20 metų veiklos sukaktimi. A. Skardžius su Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriumi Sigitu Šepučiu perdavė unijos vadovei Genovaitei Kimbrienei premjero Algirdo Butkevičiaus dovaną – M. K. Čiurlionio paveikslo reprodukciją, A. Skardžius, palinkėjęs unijai išaugti į banką, vadovei įteikė puokštę gėlių.

Tądien A. Skardžius  apžiūrėjo bazę, kur galėtų būti įsteigta Jūrų kadetų mokykla. Tai – 3,5 ha žemės plotas su dideliu sodu ir  kompleksu pastatų, kurie priklauso Rusnės specialiajai mokyklai. Vos 60 vaikų ugdančiai įstaigai tūkstančių kvadratinių metų plotai nėra reikalingi. Vaikus, jeigu Švietimo ir mokslo ministerija skirtų lėšų, galima būtų iškelti į pastatą Šilutėje, o Rusnėje liktų erdvė ir pastatai Jūrų kadetų mokyklai, kurią steigtų Savivaldybė, Švietimo ir mokslo bei Krašto apsaugos ministerijos. Ministerijos darbo grupė, kuri turi pateikti pasiūlymą, dirba vangiai: kol kas nieko aiškaus. Diskusijoje Savivaldybėje Seimo narys A. Skardžius pacitavo darbo grupės vadovės švietimo ir mokslo viceministrės Genoveitos Krasauskienės atsiųstą paaiškinimą: darbo grupė sudaryta 2014 m. gruodį, 2015 m. sausį Savivaldybė įpareigota per dvi savaites parengti konkrečią informaciją, pagrįsti lėšų poreikį, informaciją suderinti su Krašto apsaugos ministerija. Savivaldybė lėšų poreikio nepateikė, tik nurodė, kad reikės pastatyti naują mokymo korpusą,  korpusą su sporto sale, įsigyti burlaivių ir motorinių valčių. Švietimo ir mokslo ministerija turėtų skirti lėšų specialiajai mokyklai iš Rusnės įkurdinti Šilutėje, skirti lėšų pastatų renovacijai, tačiau lėšų poreikio nesuderino su Krašto apsaugos ministerija. G. Krasauskienė Seimo nariui nurodo, kad lėšų nebuvo, tad 2015 m. birželio 1 d. merui atsakyta, kad idėjai pritariama, tačiau lėšų idėjai realizuoti nėra. „Panašu, kad lėšų neatsiras ir artimiausiu metu“, – rašo viceministrė A. Skardžiui. Ministrė šios informacijos nekomentavo, pažadėjo sugrįžusi šaukti pasitarimą. Jeigu Šilutė nurungtų Klaipėdą, kas kol kas vargu ar įmanoma, išlaidų būtų daug. Aišku tik tiek.  Seimo narys A. Skardžius akcentavo, kad darbo grupės veikla yra nepatenkinama. „Rusnėje naujai įstaigai sąlygos yra – didelis pastatų kompleksas, kurio dabartinei mokyklai tiek nereikia, yra didelis sodas, daug erdvės, tačiau svarių argumentų turi ir Klaipėda…“ – svarstė ministrė, nieko konkretaus nežadėdama.

Svečiai atkreipė dėmesį, kad trejus metus pušyne Kintuose, 6 hektarų žemės plote, nyku: buvusi vaikų poilsio stovykla „Vėtrungė“ nebeveikia. Dešimt namelių aplūžę, permirkę. O juk čia anksčiau poilsiaudavo 180-190 vaikų. Mero teigimu, rajono Taryba svarstys, ar už 30 tūkst. Eur pirkti iš žemės ūkio profsąjungų susivienijimo šią stovyklą, tačiau jai sutvarkyti dar reikėtų galbūt 1 milijono Eur. Ministrė teigė, kad vieta vaikų vasaros stovykloms Kintuose yra puiki, oras grynas, gaivus, netoli marios, tačiau apie finansavimą galima kalbėtis tik tuo atveju, jeigu čia būtų ir profesinio mokymo, praktikos bazė, jeigu čia galėtų vykti pedagogų kvalifikacijos kėlimo seminarai, konferencijos, žodžiu, gyvenimas vyktų ištisus metus. Tai bus apsvarstyta ministerijoje. Seimo narys A. Skardžius, pasivaikščiojęs po stovyklos teritoriją, įsitikino, kad netvarkomas didelis turtas nuėjęs perniek. Gaila. O stovykla labai reikalinga, vieta jai – išskirtinė. Jeigu pavyktų suderinti požiūrius ir veiksmus, galbūt lėšų galima būtų gauti iš Europos Sąjungos fondų.

Susitikimų akimirkos: DSCF3856 DSCF3864 DSCF3858 DSCF3885 DSCF3882 DSCF3869 DSCF3873 DSCF3899