Diena Šilutės rajone

DSCF4485Liepos 9 d. šeštadienį, Seimo narys Artūras Skardžius praleido Šilutės rajone. Šilutės Vydūno gimnazija į gyvenimą išlydėjo 21-osios laidos abiturientus. Šioje gimnazijoje Seimo narys Artūras Skardžius – dažnas ir laukiamas svečias. Šalia gimnazijos kyla modernios sporto salės pastatas. Būtent šią Seimo kadenciją gimnazija sulaukė šių statybų, nes dešimtis metų tik svajojo turėti sporto salę.

Šiemet Vydūno gimnazija įteikė 97 atestatus, abiturientų skaičius – 113. Martynui Šapalui, kurio metinio pažangumo rezultatas – 10 balų, įteiktas atestatas su pagyrimu: vaikinas išgarsino Šilutės rajoną ir gimnaziją, per egzaminus gavęs keturis 100 balų įvertinimus. Toks jo  fizikos, matematikos, informacinių technologijų ir chemijos žinių įvertinimas, o anglų kabos – 98 balai, lietuvių kalbos – 91 balas. Tokio mokinio Vydūno gimnazija dar neturėjo. Iš viso gimnazijos jaunimas per egzaminus gavo 13 šimtukų. Puikūs rezultatai!

Seimo narys pasveikino gimnazijos mokytojus, abiturientus, jų tėvelius bei artimuosius, kurių susirinko pilnutėlė salė. Kreipdamasis į abiturientus, A. Skardžius kalbėjo, kad, užvėrus gimnazijos duris, lieka prisiminimai: „Jūs atversite savo gyvenimo knygos naują puslapį, jums teks priimti globalaus pasaulio iššūkius, daryti atsakingus, protingus ir išmintingus sprendimus, kurie lems ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos ateitį. Būkite ryžtingi, svajokite ir nebijokite suklysti. Sėkmės jūsų gyvenimo kelyje“. Po kalbos Seimo narys pranešė, kad atvežė gimnazijai dovaną – Lietuvos Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus įrašu paženklintą M. K. Čiurlionio paveikslo reprodukciją. Ši dovana yra dėkingumo ženklas už puikius gimnazijos bendruomenės veiklos rezultatus. A. Skardžius padėkojo Vydūno gimnazijos mokytojams už jų darbą ir direktorei Marinai Stirbienei įteikė puokštę rožių.

Šioje šventėje dalyvavo ir Šilutės rajono socialdemokratų lyderis, Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis.

Kita šventė – Pašyšiuose, pavadinta „Susirinkime kartu“. Į šį Juknaičių seniūnijos kaimo suėjimą atvyko būrys socialdemokratų: be Seimo nario ir S. Šepučio, dalyvavo Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys, bičiuliai Alfonsas Vanagas, Kostas Girčius.

Pašyšių bendruomenė turi aktyvią pirmininkę Astą Stonkuvienę, kuri pasirūpino, kad į šventę atvyktų ir kaimynų iš Juknaičių, Leitgirių, Usėnų. Komandos net varžėsi įvairiose rungtyse, pašoko, padainavo, pabendravo. Žodį tarė Seimo narys A. Skardžius: „Malonu su jumis gražiame Šyšos upės slėnyje švęsti kartu su bendruomenėmis. Šie metai – Bendruomenių metai. Pašyšių bendruomenė, kuri moka gerai dirbti, moka ir linksmai švęsti. Susirinkome po darbų, tikiuosi, kad nuo dainų, šokių ir muzikos šįvakar aidės Pašyšiai. Linkiu visiems geros vasaros, ūkininkams – gero derliaus, šiandien šventėje – puikios nuotaikos. Vasaros gėlių puokštę leiskite įteikti jūsų bendruomenės aktyviai vadovei poniai Astai Stonkuvienei, kaip dėkingumo ženklą už jos atsidavimą, didelį darną bendruomenės labui“.

Naujasis Katyčių seniūnas Jonas Lukošaitis  subūrė bendruomenes, gyventojus, tad seniūnijos šventė buvo ilga ir įspūdinga. Kai atidengus naują nuorodą „Katyčiai“, šventinė eisena sugužėjo į parką Katyčių centre, čia tapo ankšta. Švęsti su katytiškiais atvyko didelis būrys socialdemokratų: Seimo narys A. Skardžius, Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai Alfredas Stasys Nausėda, Antanas Martinkus, Arūnas Pupšys, taip pat aktyvūs skyriaus nariai Alfonsas Vanagas, Kostas Girčius, buvęs Žemaičių Naumiesčio ilgametis seniūnas Jonas Budreckas.

Seimo narys su visais svečiais buvo pakviestas į sceną. Tarė sveikinimo žodį. Po to bendravo su Katyčių gyventojais, žiūrėjo koncertą.

Dienos nuotraukos: IMG_20160618_183213_resized_20160620_114741346 DSCF4479 DSCF4501 DSCF4534 DSCF4509