DARBYMETIS IR VASARA

Vyduno gimn.2015-07-10 Seimo narys Artūras Skardžius liepos 10-11 dienomis lankėsi Šilutės rajone, Pagėgių savivaldybės Stoniškių miestelyje bei pabendravo su Socialdemokratų partijos Tauragės skyriaus nariais, susirinkusiais į sąskrydį.

Liepos 10 d., penktadienį, Seimo narys Artūras Skardžius pirmiausia atvyko į Šilutės rajono savivaldybę ir pasveikino per pakartotinius rinkimus tiesiogiai išrinktą merą Vytautą Laurinaitį. Pokalbyje dalyvavo Socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus pirmininkas Sigitas Šeputis, einantis administracijos direktoriaus pareigas, taip pat visuomeniniais pagrindais dirbantis mero pavaduotojas Virgilijus Pozingis, atstovaujantis Valstiečių ir žaliųjų sąjungai. A. Skardžius domėjosi valdančiosios koalicijos formavimu. 25 narių rajono Taryboje 6 mandatai teko socialdemokratams, tiek pat ir mero postas – partijai Tvarka ir teisingumas, 2 – valstiečiams. Tikimasi, kad šių politinių jėgų atstovai sudarys naujos valdžios branduolį.

Artūras Skardžius domėjosi ir Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salės statyba. Gimanzijos bendruomenė šios salės laukė dešimtmečius. Seimo narys džiaugėsi, kad šiais metais salės statybai iš Valstybės investicijų programos būtų skirta 600 tūkst. eurų. Iškilo mūro ir metalinių konstrukcijų pagrindai. Jeigu 2016 metais pavyktų gauti likusią dalį būtinų lėšų, galbūt tų metų rugsėjį gimnazija sulauktų įkurtuvių. Į jau trečią Seimo nario A. Skardžiaus inicijuotą pokalbį apie salės statybą šįkart susirinko gimnazijos, Savivaldybės, statybininkų vadovai. A. Skardžius priminė, kad vertėtų pasidomėti patirtimi tų, kurie jau turi naujas sales. Galbūt verta peržiūrėti projektą, jį patikslinti?

Prie Šilutės pirmos gimnazijos paruošti pagrindai universaliai sporto aikštelei, tokie pagrindai netrukus rasis ir šalia Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos. Seimo narys A. Skardžius pasirūpino, kad miesto sporto bazė praturtėtų pora modernių sporto aikštelių, jų vertė viršija 200 tūkst. Lt. Rodos, yra kuo džiaugtis. A. Skardžius palinkėjo naujai rajono Tarybai suformuoti gerai dirbančią ir realiai sportu besirūpinančią Sporto tarybą. Vėliau A. Skardžius apžiūrėjo vietas, kur bus įrengtos dvi sporto aikštelės.

Vasara – išleistuvių metas, todėl kaip ir kiekvienais metais  Artūras Skardžius suskubo pasveikinti  abiturientus. Šilutės pirmoji gimnazija į gyvenimą išlydėjo 70-ąją abiturientų laidą. Šeštadienio vidurdienį jaunimo eisena su gimnazijos vėliava Šilutės centrine gatve pasiekė Kultūros ir pramogų centrą. Čia vyko brandos atestatų įteikimo iškilmės. Gimnazija atsisveikino su 116 abiturientų. Seimo narys A. Skardžius pasidžiaugė, kad šis jaunimas netrukus atvers universitetų, kitų mokyklų duris, išvyks studijuoti į užsienį. Priminė, kad taip į gyvenimą išlydi ir savo sūnų, trečiąją atžalą. „Būkite veržlūs, drąsūs…“ – linkėjo Seimo narys jaunimui. Iškilmių metu pagerbti ir apdovanoti aktyviausi, pažangiausi abiturientai. Padėką ir vienkartinę stipendiją už visuomeniškumą ir aktyvumą A. Skardžius įteikė abiturientei Deimantei Žemgulytei.

Šeštadienį Seimo narys dalyvavo Vydūno gimnazijos dvidešimtosios abiturientų laidos šventėje – atestatus gavo 101 gimnazistas. Sveikindamas gausiai į šventę susirinkusius abiturientus, jų tėvus bei artimuosius, A. Skardžius akcentavo, koks svarbus išsilavinimas jaunam žmogui, visuomenei, valstybei, nes žinios skina kelią į pažangą ir lemia valstybės konkurencingumą. Tad viltys dedamos į jaunus žmones, kuriems Seimo narys palinkėjo lygaus ir tiesaus gyvenimo kelio, nebijoti iššūkių, pasiekti aukštumų. Gimnazijos direktorei Marinai Stirbienei įteikdamas rožių puokštę, Seimo narys išreiškė dėkingumą gimnazijos bendruomenei, pedagogams už jų puikų darbą ir gerus rezultatus.

Seimo narys A. Skardžius šeštadienio popietę vyko į Saugas, kur surengta seniūnijos šventė „Po malūno sparnais“. Būrys 80- mečių seniūnijos gyventojų apdovanoti suvenyrais, jiems įteikta gėlių, kartu pakelta po taurę šampano. A. Skardžius pasveikino šventėje susirinkusius žmones bei kartu su Savivaldybės meru apdovanojo garbaus amžiaus sulaukusius jubiliatus.

Vakare  A.Skardžius dalyvavo „Bitkopio“ šventėje Stoniškiuose, Pagėgių savivaldybėje. Sveikindamas seniūnijos gyventojus šventės proga, Seimo narys kalbėjo ir apie tai, kad tokia šventė vyksta, kai apylinkės pakvimpa žydinčiomis liepomis, medumi ir šviežiais agurkais. Išnaikinus bites, išnyktų gal 100 tūkstančių augalų. Bitės – darbštumo ir vieningumo pavyzdys. To A. Skardžius palinkėjo ir Stoniškių seniūnijos žmonėms. Dovanų atvežė medelio sodinuką – mat Stoniškių seniūnija persikėlė į naujus namus, į naują vietą.

Po iškilmių A. Skardžius bendravo su gyventojais, iš bitininkės Stasės Vasiliauskienės pirko šviežio medaus, o bitininkai Danutė ir Juozas Linkevičiai Seimo narį pavaišino savo gamybos midumi, pasakojo apie šių metų bitininkystės rūpesčius. Aišku tiek, kad šalti, vėjuoti, sausi ar lietingi orai šiemet Pamario krašto bitininkams yra labai nepalankūs. Medaus būsią mažai ir jis – brangokas.

Šįkart A. Skardžius taip pat aplankė Tauragės rajono socialdemokratų sąskrydžio dalyvius, pasveikino juos su švente ir spėjo trumpai pabendrauti.

Nuotraukose – akimirkos iš susitikimų: pasveikino mera.2015-07-10jpg medus.2015-07-11 jpg Siluteje 2015-07-10jpg Stoniskiuose.2015-07-11jpg su Vyduno gimn. direktore.2015-07-10jpg Siluteje. sporto sale 2015-07-10