A.Skardžius susitiks su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos delegacija

Spalvotas Seimo logotipas (650x504)  Rugsėjo 17d. Seimo Ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotojas Artūras Skardžius drauge su kitais Seimo ekonomikos komiteto nariais susitiks su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) delegacija, kuriai vadovauja EBPO Generalinio sekretoriaus pavaduotojas Mari Kiviniemi. Ši organizacija siekia tapti viena iš pagrindinių globalizacijos procesus įtakojančių organizacijų. EBPO – tai forumas, kuriame valstybių narių ekspertai  diskutuoja, dalijasi patirtimi bei plėtoja naujas ekonominės bei socialinės politikos gaires, kurios vėliau perkeliamos į praktinį gyvenimą. Šiuo metu EBPO priklauso 34 valstybės. EBPO svarstomų klausimų spektre – makroekonominiai, aplinkosauginiai, švietimo, mokslo, technologijų, inovaciniai.

1996 m. Lietuva, Latvija ir Estija įteikė EBPO bendrą prašymą tapti šios Organizacijos narėmis.

2015 m. balandžio 9 d. posėdyje, EBPO Taryba vienbalsiai nusprendė pakviesti Lietuvą pradėti stojimo į EBPO procesą. Šio susitikimo tikslas ir yra aptarti Lietuvos stojimo į EBPO eigą, taip pat bus pristatyta EBPO parlamentinė dimensija.

Šiuo metu Lietuva dalyvauja nuolatiniuose EBPO komitetuose ir darbo grupėse, bei yra prisijungusi prie kelių tarptautinių EBPO instrumentų. Taip pat Lietuva aktyviai dalyvauja EBPO programose, forumuose ir kitose struktūrose. EBPO struktūros veikia įvairiose politikos srityse: ekonomikos, prekybos, švietimo, viešojo valdymo, sveikatos, finansinių rinkų ir kt.