A. SKARDŽIUS LANKĖSI ŠILUTĖS RAJONE

siluteje 2015-03-23Kovo 23 d., pirmadienį, į Šilutę atvykęs Seimo narys Artūras Skardžius iki pietų savo biure priiminėjo gyventojus, po pietų bendravo su Savivaldybės vadovais, surengė spaudos konferenciją ir vyko į Rusnę, kur susitiko su Rusnės specialiosios mokyklos vadovais, darbuotojais, vėliau apžiūrėjo mažųjų laivų prieplaukos Pakalnės upės senvagėje statybas.

 A. Skardžius savo biure dar kartą išklausė gyventojus, kurie nerimauja, ar bus asfaltuojama 1,9 kilometro kelio atkarpa per Tarvydų kaimą. Lėšų bus skirta dar šiais metais, nes ši kelio atkarpa yra sąraše pirmoji. Galbūt rastųsi lėšų ir kelio Tarvydai – Šilutė atkarpos tvarkymo projektui parengti. Šis kelias per Tarvydus yra respublikinės reikšmės, todėl asfaltavimu gali rūpintis ne Šilutės r. savivaldybė, bet Automobilių kelių direkcija.Į Seimo narį pagalbos kreipėsi šilutiškis, vis netenkantis vertingo turto, tačiau policija jam neva nepadedanti. Parlamentaras šią situaciją aptarė su  Šilutės policijos komisariato viršininku Sigitu Mikutavičium. Pareigūnas pažadėjo išklausyti šį Šilutės gyventoją, taip pat išsiaiškinti, ar situacija yra tokia, kaip ją vertina miesto gyventojas.

Pirmadienis Šilutėje buvo karštas: virė aistros dėl šeštadienį Vyriausiosios rinkimų komisijos (toliau – VRK)  priimto sprendimo panaikinti visus rinkimų rezultatus Šilutės rajone, nes aiškėja kad galimai papirkinėti ir neleistinai vežti rinkėjai balsuoti, didelė netvarka vyravo Šilutės apygardos rinkimų komisijos darbe. Seimo narys Artūras Skardžius spaudos konferencijoje pirmiausia išsakė savo nuomonę apie VRK sprendimą.

 Spaudos konferencijoje A. Skardžius taip pat informavo apie labai svarbų Seimo sprendimą grąžinti šauktinių kariuomenę Lietuvoje. Už tai balsavęs Seimo narys teigė, kad Lietuvos saugumas yra svarbiausias dalykas kiekvienam valstybės gyventojui, todėl diskutuoti, ar reikalinga šauktinių kariuomenė, vargu ar verta. Be to, A. Skardžius pritaria premjero Algirdo Butkevičiaus siūlymui kelis kartus didinti šauktiniams atlyginimus, kurie galėtų siekti per 1000 Lt per mėnesį. Į kariuomenę pirmiausia derėtų šaukti bedarbius, nestudijuojančius jaunuolius, tuos, kurie gyvena išlaikomi tėvų.

Atėjus pavasariui, Šilutės rajone vis aktyviau aptarinėjamas Rusnės  estakados klausimas. Rusnės bendruomenė laukia kada potvynio apsemiamame kelyje  ji bus pastatyta. Dėl to kreipėsi net į Prezidentūra. A. Skardžiui ši opi situacija labai gerai žinoma, nes kaip Seimo narys sulaukia pavienių asmenų, bendruomenės, Šilutės rajono savivaldybės tarybos narių, mero prašymų padėti šiuo klausimu.  Estakados statyba šiame unikaliame krašte – ypač jautri tema ir aplinkosaugininkams dėl galimo neigiamo poveikio  gamtai, kadangi Nemuno delta yra paukščių migracinių srautų susiliejimo vieta.  Šiuo metu rengiamas poveikio gamtai vertinimas. „Daug kartų teko kalbėti su vietos gyventojais, diskutuoti apie Rusnės estakados projekto galimybes, naudą gyventojams.  Ne kartą Vyriausybėje, Susisiekimo ministerijoje bei šiai ministerijai pavaldžioje įmonėje Lietuvos automobilių kelių direkcijoje kartu su Šilutės rajono atstovais aptarinėjome šį klausimą, jo svarbą, būtinumą. Dabartinė Vyriausybė pritaria estakados idėjai ir po truputi finansuoja su tuo susijusius  darbus. Tik gal ne taip greitai kaip norėtų gyventojai“, -sakė Artūras Skardžius.

Šilutiškės Giedrė Mikšienė ir Loreta Šeperienė prašė A. Skardžiaus įsigilinti į situaciją Rusnėje –  specialiosios mokyklos bazėje planuojama steigti Jūrų kadetų mokyklą, o ten ugdomi vaikai būtų perkelti į Šilutę. Ar nepateks vaikai į blogesnes sąlygas, ar nebus nuskriausti? Būtent tokia tema buvo planuota numačius tądien Seimo nario apsilankymą Rusnės specialiojoje mokykloje.

Į Rusnę Seimo narį palydėjo Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, mero pavaduotojas, atsakingas už investicijas, Algirdas Balčytis ir rajono Tarybos narys Alfonsas Vanagas. Verta priminti, kad, sunerimę dėl Rusnės specialiojoje mokykloje ugdomų vaikų gerovės, pagalbos į Seimo narį A. Skardžių, rajono Tarybos narius jau kreipėsi Rusnės minimos mokyklos bendruomenė.

Jeigu Krašto apsaugos, Švietimo ir mokslo ministerijos kartu su Savivaldybe galutinai sutartų Rusnės specialiosios mokyklos bazėje steigti Jūrų kadetų mokyklą, naudos būtų ir Rusnės pagrindinei mokyklai, kurioje labai mažėja mokinių ir klostosi liūdnas ateities scenarijus. Tačiau pirmiausia reikia lėšų tokiems reikalams: kaip siūloma, į suremontuotus „Žibų“ mokyklos pastato 3-4 aukštus perkelti tris įstaigas iš Liepų g. 16, Šilutėje, esančio pastato, jį suremontuoti, sutvarkyti ir pritaikyti vaikams, turintiems negalią, kurie būtų čia perkelti iš Rusnės specialiosios mokyklos. Seimo narys pokalbyje su Rusnės specialiosios mokyklos direktoriumi Romualdu Blechertu, pavaduotoja ugdymui Diana Paviloniene ir kitais bendruomenės nariais priminė, kad šių metų valstybės biudžete lėšų tam nėra ir vargu ar galima jų tikėtis. Tad Jūrų kadetų mokyklos įkūrimas ir su tuo sietini būtini finansiniai reikalai gali būt planuojami 2016, 2017 metais. Diskusijos dalyviai sutarė, kad Jūrų kadetų mokykla Rusnėje būtų į naudą šio miestelio gyvenimui, tačiau čia ugdomi vaikai Šilutėje turi būti perkelti ne į blogesnes sąlygas.Po pokalbio apžiūrėta Rusnės specialioji mokykla, bendrabutis, pabendrauta su ugdytinius vaikus globojančiais darbuotojais.

Seimo narys domėjosi, kaip Rusnėje vyksta žvejams skirtos mažųjų laivų prieplaukos statyba. Anot mero pavaduotojo A. Balčyčio, Pakalnės upės senvagės teritorijoje išties verda darbas – „Šilutės polderių“ bendrovės darbininkai, technika juda kaip dera. Statybvietės plotas ir darbų mastas labiau panašūs į didoko uosto statybą. Rudenį tikimasi iškilmių, kai uostas jau priims rusniškių žvejų laivus. Kai netrukus čia prasidės betonavimo darbai, planuojama įbetonuoti kapsulę ir į iškilmes suvadinti ne tik rusniškius, bet ir visus tuos, kurie rūpinosi, kad Rusnė turėtų šią prieplauką. A. Skardžius, apžiūrėjęs prieplaukos statybos darbus, liko patenkintas – prieplaukos rusniškiams labai reikia. Juk čia – unikali Lietuvos sala, paukščių karalystė. Grįžtant į Šilutę, A. Skardžius vis stebėjosi, kokia gausybė sparnuočių sugrįžusi į užliejamas pievas.