A. Skardžius dalyvavo atminimo lentos Česlovui Milošui atidengimo ceremonijoje

Ambasadoriaus prie Europos Tarybos Vytauto Leškevičiaus kvietimu, spalio 3d. Seimo narys Artūras Skardžius dalyvavo šventiniame renginyje,  skirtame didžiajam lietuvių kilmės poetui, eseistui, filosofui, istorikui, vertėjui, Nobelio premijos laureatui  Česlovui  Milošui paminėti. Netoli nuo Strasbūro esančiame Mittelbergheimo miestelyje buvo atidengta memorialinė lenta Česlovo Milošo atminimui. Poetas šiame vaizdingame palei garsųjį Elzaso vyno kelią Vogėzų šlaituose įsikūrusiame miestelyje buvo apsistojęs 1951 m., įkvėptas gamtos grožio bei asmeninių išgyvenimų čia parašė vieną gražiausių eilėraščių „Mittelbergheim“.

Artūras Skardžius sakė, kad Česlovas Milošas buvo ne tik vienas didžiausių Europos poetų, kurio kūryba  aktuali ir šiandienos žmogui, jis buvo kovotojas už laisvą žodį ir mintį,  bendros Europos idėjos puoselėtojas.

Renginys pritraukė didelį būrį Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos parlamentinių delegacijų narių, lietuvių ir lenkų bendruomenių ir regiono kultūros mylėtojų.

Iškilmingas renginys vyko Lietuvos ir Lenkijos nuolatinių atstovybių prie ET iniciatyva.